Экология министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе инспекторлары прокуратура белән берлектә Саба һәм Теләче районнарына күчмә тикшерү оештырдылар.

2024 елның 13 марты, чәршәмбе

Татар табигатьне саклау районара прокуратурасы соравы буенча экологлар район территориясендә санкцияләнмәгән кар чүплекләрен карадылар. Балалар уен мәйданчыкларына, яшел зоналарга, су объектлары ярларына аерым игътибар бирелде. Монда хокук бозулар ачыкланмаган. Рейд барышында инспекторлар бу районнарда карның махсус бүлеп бирелгән мәйданчыкларда туплануын ачыклаган, әмма бу мәйданчыкларда су үткәрми торган япмалар юк.

Материаллар Татар табигатьне саклау районара прокуратурасына тапшырылды. Хәзерге вакытта Теләче районы Башкарма комитетына  күрсәтмә бирелгән.