Кама аръягы территориаль идарәсе экологлары 17 мең кв. метр мәйданлы зур законсыз чүплек тапкан - бу 2 футбол кыры кадәр

2023 елның 25 мае, пәнҗешәмбе

Санитар-экологик икеайлык кысаларында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары  министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе инспекторлары «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ хезмәткәрләре белән берлектә уртак рейд үткәрделәр. Зәй районы территориясендә юл сервисы объектларының санитар-экологик торышын, төбәк һәм муниципальара әһәмияттәге автомобиль юлларының бүлеп бирү полосаларын һәм юл яны полосаларын контрольдә тотканнар.

Рейд кысаларында Аксарино авылы районында биналарны сүтүдән ике җир  кишәрлегендә  рөхсәтсез чүплек ачыкланды. Гомуми чүпләү мәйданы 16960.5 кв. м, гомуми күләме 12 273.2 куб. м тәшкил итә.

Әлеге факт буенча мәгълүмат Росприроднадзорның Идел-Кама төбәкара идарәсенә ведомство карамагына җибәреләчәк.