Гражданнарны кабул итүдә Казанда яшәүче хатын-кызга ни өчен коймасын сүтәргә тиешлеген аңлаттылар

2023 елның 16 феврале, пәнҗешәмбе

Гражданнарны Министрлыкның Үзәк территориаль идарәсе башлыгы Радик Нәҗметдинов кабул итте. Казанның Совет районы кешесе  җитәкчегә ни өчен Министрлык тарафыннан дәгъвалар җибәрелгәнлеген аңлатуны сорап мөрәҗәгать итте.

Ачыкланганча, инспекторлар Ноксинский урамының 4 нче тыкрыгы адресы буенча Нокса елгасына ирекле керү мөмкинлеген чикләү турында Казан халкыннан килгән шикаять буенча чыкканнар. Территорияне тикшерү барышында инспекторлар  законсыз урнаштырылган койманы теркәгән, ул сулыкка ирекле керү мөмкинлеген чикли, бу Россия Су кодексын бозу булып тора. Җир кишәрлеге милекчесенә мәҗбүри таләпләрне бозу ярамаганлыгы турында кисәтү бирелде, әмма Совет районында яшәүче кисәтүне игътибарсыз калдырды, шуңа күрә аңа карата дәгъва белдерелде.

Гражданнарны кабул итү барышында хатын-кызга барысын да аңлаттылар, ул койманы сүтәргә тиеш булды.

Өстәмә рәвештә хәбәр итәбез, ТР Экология министрлыгында гражданнарны кабул итү атна саен, сишәмбе көннәрендә үткәрелә. Кызыксындырган сорауны бирү өчен (843) 267-68-48 телефоны буенча язылырга кирәк.