Экология министрлыгында Татарстан югары уку йортлары студентлары арасында фәнни-гамәли эшләр конкурсы үткәрелде

2022 елның 25 ноябре, җомга

Конкурска өч номинациядә 35 гариза бирелде: «Табигатьне саклау технологияләрен эшләү», «Табигый ресурсларны рациональ файдалану» һәм «Экология һәм табигатьтән файдалану өлкәсендә цифрлы карарлар».

Эксперт комиссиясен бәяләү нәтиҗәсендә яклауга 17 эш кертелгән. Конкурс комиссиясе җиңүчеләрне билгеләде, алар ел саен үткәрелә торган «Эколидер» республика конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы кысаларында декабрьдә акчалата бүләкләр белән бүләкләнәчәк.

Исегезгә төшерәбез, экология буенча фәнни-гамәли эшләр конкурсы өченче ел үткәрелә. Анда Татарстан Республикасы югары уку йортлары студентлары катнаша