Экологлар Татарстан һәм Казан районнарында җыештырылмаган контейнер мәйданчыкларын ачыклауны дәвам итә

2022 елның 28 октябре, җомга

ТР Экология министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары, Росприроднадзор хезмәткәрләре белән берлектә, Казанда һәм якын-тирә районнарда контейнер мәйданчыкларын мониторинглауны дәвам итәләр.

Чираттагы рейд барышында контейнер мәйданчыкларын чүпләүнең өч очрагы ачыкланды. Казанның Совет районында Гали Динмөхәммәтов урамы буенча бер факт теркәлгән, Нагорная урамындагы Киров районында да шикаятьләр бар. Питрәч районында шулай ук чүп-чар чыгару проблемасы бар, ә атап әйткәндә, Көньяк урамында 184 кв.м мәйдандагы калдыкларны җыймау ачыкланган.

Табигатьне саклау буенча хокук бозуларның барлык фактлары буенча тикшерү актлары төзелгән. Бу материаллар алга таба административ җавап бирү чараларын кабул итү өчен Татарстан Республикасы буенча Росприроднадзорның Идел-Кама төбәкара идарәсенә тапшырыла.