Казан оешмасы лицензия шартларын бозган өчен 500 мең сумга кадәр штраф түләргә мөмкин

2021 елның 23 ноябре, сишәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары, Биектау районы прокуратурасы хезмәткәрләре белән берлектә, гомумтаралган файдалы казылмалар чыгарганда лицензияле хокук бозуларны ачыклады. Экологлар ачыклаганча, оешма Биектау районында авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге җирләрдә известьташ чыгару һәм эзләү эшләре алып барган. Бу табигатьне саклау законнарын бозу булып санала.

Җир асты байлыкларыннан файдаланганда лицензиядә күрсәтелгән шартларны бозган өчен юридик затка карата Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 3 статьясындагы 2 өлеше буенча беркетмә төзелде. Хокук бозучы 300 мең сумнан алып 500 мең сумга кадәр штраф түләргә мөмкин.