Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе белгечләре Әлмәт укучылары белән калдыкларга дөрес караш турында сөйләшкән

2021 елның 19 феврале, җомга

Әлмәт шәһәренең 12 нче урта гомуми белем бирү мәктәбендә Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе һәм Әлмәт районы Экология һәм төзекләндерү департаменты белгечләре катнашында ачык дәрес үткәрелгән. Башлангыч һәм урта сыйныф укучылары белән очрашуның төп темасы – әйләнә-тирәлекне саклау.

Балалар интеллектуаль квест үткәргән, анда күп санда калдыклар барлыкка килү шартларында табигатьне саклау турындагы мәсьәләләргә кагылганнар. Анда җавапсыз ташлап калдырылган теге яки бу калдыкларның таркалуы өчен күпме вакыт таләп ителүе турында танып-белү турында мәгълүмат җыелмасы тәкъдим ителгән.

Укучыларга әйләнә-тирәлекне саклау буенча методик кулланмалар тапшырылган, шулай ук Министрлыкның республика мәктәп укучыларына юнәлтелгән чаралары һәм акцияләре анализланган.