Җир асты байлыкларын вакытыннан алда таба башлаган өчен Әлмәт предприятиесенә штраф яный

2020 елның 31 августы, дүшәмбе

Әлмәт районында, Чупай авылы янында киң таралган файдалы казылмаларны чыгару шартларын бозу очрагы ачыкланган. Җир асты байлыкларыннан файдаланучы зат җир асты кишәрлеген җирләрне күчерү процедурасын үткәрмичә, шулай ук тау токымнарын үстерү буенча килешенгән план булмаган килеш кенә эшкәртергә керешкән. Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторлары квадрокоптерга төшергән видео эшләрнең вакытыннан алда башлануын күрсәтә. Экологлар рейды вакытында алынган комлы таш күләме 21,6 куб. метр тәшкил итә.

Юридик затка карата Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 7.3 статьясының 2 өлеше буенча административ беркетмә төзелгән, хокук бозучыга 300-500 мең сум күләмендә штраф рәвешендә административ җәза яный.