июль, 2024 ел
чәршәмбе

Автомобиль шиннары, тәгәрмәчләр, шулай ук куллану үзлекләрен югалткан резин һәм пластик әйберләр. Болар барысы да кирәксезлеге аркасында туфракка ташланган.

май, 2024 ел
җомга

Чистай районы территориясен күчмә тикшерү барышында Экология министрлыгының Идел-Кама идарәсе инспекторлары тарафыннан Чистайның Гуськов урамында контейнер мәйданчыгының һәм аңа якын территориянең транспорт чараларын ремонтлаудан һәм демонтажлаудан соң калган калдыклар, төзелеш һәм көнкүреш чүп-чарлары, шул исәптән зур габаритлы чүп-чар белән чүпләнүе ачыкланды.

апрель, 2024 ел
сишәмбе

Республиканың Яңа Чишмә һәм Балык Бистәсе районнары территорияләрен күчмә тикшерү барышында Экология министрлыгының Идел-Кама идарәсе инспекторлары рөхсәтсез калдыклар җыюны ачыклаганнар.