август, 2020 ел
дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының иң тәҗрибәле хезмәткәрләренә Татарстан АССР төзелүнең 100 еллыгы уңаеннан истәлекле медальләр тапшырылды. Республиканың экологик тармагы өчен күп еллар дәвамында хезмәт куйган белгечләрне табигать саклау ведомствосы башлыгы Александр Шадриков котлады.

май, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Татар Автономияле Совет Социалистик Республикасы төзелүгә 100 ел тулуны бәйрәм итә. ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы белгечләре дә республика тарихында мөһим булган әлеге вакыйгадан читтә калмады һәм бәйрәм датасына багышланган экологик дәрес үткәрде.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

2020 елның 23 нче апреленнән 5 нче маена кадәр мәктәпкәчә яшьтәге балалар һәм укучылар рәсем конкурсында катнашырга чакырыла. Тәкъдим ителгән эшләр Бөек Ватан сугышында Җиңү көне, Татарстан АССР төзелүнең 100 еллыгы тематикасын табигать мохитенә бәйләп чагылдырырга тиеш.