сишәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе инспекторлары Апас шәһәр тибындагы бистәсендә рөхсәтсез агач калдыклары, шулай ук биналарны сүтүдән барлыкка килгән законсыз чүплек урынын ачыклаган. Чүпләнгән территориянең мәйданы – 147 кв.метр, күләме – 85 куб.метр.

пәнҗешәмбе

Санитар-экологик икеайлык кысаларында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе инспекторлары Алабуга районы территориясен тикшергән. Чапаев урамы буенча узган рейд барышында экологлар биналарны сүтүдән барлыкка килгән рөхсәтсез чүплеккә тап булган. Чүпләнгән кишәрлекнең мәйданы – 583 кв.метр, күләме – 180 куб.метр.

сишәмбе

Идел-Кама территориаль идарәсе экологлары оператив рәвештә әлеге урынга барган. Участокны тикшергәндә, Чистай урманчылыгы вәкилләре белән берлектә, Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 8.2 һәм 8.6 ст. буенча табигать саклау законнары бозылу фактлары ачыкланган.

җомга

«Буалар каскады» паркындагы су объектында нефть пленкасы. Бу фактны, планлы рәвештә пробалар алган вакытта, Министрлыкның Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсенең Аналитик контрольлек буенча махсуслаштырылган инспекциясе белгечләре ачыклаган.

Татарстанда барган санитар-экологик икеайлык кысаларында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе инспекторлары тарафыннан рейд уздырылган, аның барышында Олы Кайбыч поселогы территориясендә төзелеш һәм агач калдыкларын ташлап калдыру очрагы ачыкланган.

пәнҗешәмбе

Исегезгә төшерәбез, узган елның язында, «Мөслим-Актаныш» автомобиль юлында юл-транспорт һәлакәте нәтиҗәсендә, нефть ташучы автоцистерна әйләнеп капланган иде. Аның эчендәге нефть юл буе полосасына агып, яңгыр сулары белән Бикмәс елгасына (Казансу елгасының уң кушылдыгына) эләккән.

җомга

ТР Экология министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе хезмәткәрләре Зәй районының Якты Күл торак пункты янында рейд барышында законсыз казу урыннарын ачыклаган. Инспекторлар ачыклаганча, физик затлар тарафыннан кара металл ватыкларын табу өчен җир казу эшләре оештырылган.

чәршәмбе

Министрлыкның Үзәк территориаль идарәсенә гражданнардан Казансу елгасына сыеклык агызу турында мөрәҗәгать алынган.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

ТР Экология министрлыгының Үзәк территориаль идарәсенә Казан районара табигатьне саклау прокуратурасыннан Зөбәрҗәт күле территориясендә ике мунча-мичкә урнаштырылуы турында хәбәр алынган.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

ТР Экология министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары Васильево бистәсенең Ленин урамы буенча төзелеш һәм ремонт эшләреннән калдыклары булуын ачыклаган.