декабрь, 2021 ел
сишәмбе

Йөзләгән катнашучы, 18 җиңүче, 49 призёр һәм 1 абсолют җиңүче. Бүген «Пирамида» мәдәни-күңел ачу комплексында «Эколидер» республика конкурсына йомгак ясадылар. Муниципаль берәмлекләр, предприятиеләр, иҗтимагый оешмалар, журналистлар, гражданнар – ел нәтиҗәләре буенча төрле номинацияләрдә җиңүчеләр билгеләнде. Экология кемнәрдер өчен яшәү рәвешенә һәм тормыш кыйбласына әверелгән.

октябрь, 2021 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы «ЭКОлидер-2021» республика конкурсында катнашу өчен гаризалар кабул ителә башлавы турында игълан итә. Анда катнашу өчен иң экологик предприятиеләр, уку йортлары, җәмәгатьчеләр, әйләнә-тирәлек проблемаларына битараф булмаган гражданнар, шулай ук ел дәвамында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторларының чын ярдәмчеләре булган журналистлар чакырыла.

сентябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы «ЭКОлидер-2020» республика конкурсында катнашу өчен гаризалар кабул ителә башлавы турында игълан итә.