декабрь, 2023 ел
якшәмбе

Татарстан янә «Экология» илкүләм проекты кысаларында гамәлгә ашырыла торган «Россия суы» Бөтенроссия акциясендә җиңүче булды («Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты). Бүген Мәскәүдә «Россия» халыкара күргәзмә-форумы кысаларында ВДНХда ТР экология министры урынбасары Егор Тарнавскийга җиңүче дипломын тапшырдылар.

пәнҗешәмбе

29 сентябрьдә 10:00 сәгатьтә Казансу елгасы ярында «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектының «Россия суы» акциясе кысаларында өмә узачак.

шимбә

Бүген Зөбәрҗәт күлендә «Экология» илкүләм проектының «Россия суы» акциясе кысаларында «Яшел Россия» бөтенроссия өмәсе узды. Анда 500 татарстанлы катнашты. Экологик акция «Чиста уеннар» форматында узды.

җомга

16 сентябрьдә һәркемне дә Юдино поселогының Зөбәрҗәт күлендә «Яшел Россия» Бөтенроссия экологик өмәсендә көтеп калабыз. Җыештыру «чиста уеннар» форматында узачак, анда катнашучылар чын квест-уенда көрәшәчәк: командаларга тизлек өчен чүп җыярга, аны фракцияләргә бүләргә кирәк булачак. Җыелган һәр капчык өчен командаларга махсус кушымтада баллар бирелә. Иң күп балл җыйган командалар кыйммәтле бүләкләр алачак.

август, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Чаллыда «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектының «Россия суы» акциясе кысаларында И.Ф.Тәбиев исемендәге яр буенча өмә булып узды.

август, 2023 ел
җомга

Бу атнада «Россия суы» бөтенроссия акциясендә ТР Экология министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе инспекторлары, Чүпрәле районы Башкарма комитеты хезмәткәрләре һәм җирле халык катнашты. Алар Мәктәп урамындагы Иске Чүпрәле авылындагы ясалма сулык территориясен чистарттылар һәм пластик һәм кәгазь белән 5 капчык чүп-чар җыйдылар.

җомга

Казанда «Үз артыңнан җыештырып калдыр» акциясендә катнашучылар 100 капчык чүп-чар җыйды.

чәршәмбе

Бу ял көннәрендә X Нева халыкара экология конгрессының экологик атналыгы кысаларында ТР Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе инспекторлары һәм Чаллы шәһәре Башкарма комитетының Комсомол районы администрациясе хезмәткәрләре Бумажников бульварында өмә үткәрделәр.

шимбә

Бүген Татарстан  экоактивистлары «Россия суы» акциясе кысаларында 45 капчык чүп-чар җыйдылар.

җомга

Иртәгә, 20 майда, 9:00 сәгатьтә Адмиралтейство  бистәсе  территориясендә «Экология»  илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектының «Россия суы» акциясе кысаларында генераль җыештыру узачак. Акция Идел буе көненә багышланган һәм экомарафон форматында узачак.