декабрь, 2021 ел
сишәмбе

Бүген ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгында журналистлар белән Яңа ел алды очрашуы булып узды. Матбугат конференциясен министр Александр Шадриков үткәрде.

ноябрь, 2021 ел
сишәмбе

150 табигать саклау чарасы, 345 экологик дәрес уздырылган, аларда 10 меңнән артык кеше катнашкан, «Минем экологик җәем» дигән тематик ишегалды лагерьлары оештырылган, хайваннарны яклау акцияләре, икенчел чимал җыю һ.б. чаралар үткәрелгән. Бүген Татарстанның экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриковка «Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте активистлары 2021 елдагы эш нәтиҗәләре турында сөйләделәр.

февраль, 2021 ел
сишәмбе

Бүген 2020 елда башкарылган эшләр турындагы доклад белән идарә җитәкчесе Ленар Касыймов чыгыш ясады. Чарада экология министрының беренче урынбасары – әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә Татарстан Республикасының Баш дәүләт инспекторы Фаяз Шакиров катнашты.