Ел башыннан бирле экологлар тарафыннан гражданнардан килгән 5,7 мең мөрәҗәгать каралды

2024 елның 5 августы, дүшәмбе

Ел башыннан Республика иҗтимагый экология кабул итү системасына гражданнардан 5691 мөрәҗәгать килде.

2392 хәбәр «Мәктәп экопатруле» мобиль кушымтасында каралды, 949 хәбәр «Халык контроле» системасы буенча килде, 146 мөрәҗәгать «ПОС» кире элемтә платформасында һәм 2204 Министрлыкның интернет-кабул итү системасы аша теркәлде.

Традиция буенча халык арасында иң кискене – рөхсәтсез чүплекләр мәсьәләсе. Бу категориягә барлык мөрәҗәгатьләрнең күпчелеге туры килә – 3538. Шулай ук 764 мөрәҗәгать атмосфера һавасының сыйфаты белән бәйле һәм 679 мөрәҗәгать су сыйфатына бәйле.

Исегезгә төшерәбез, Экология министрлыгы «Вконтакте»да «Госуслуги. Решаем вместе» кушымтасын йөкләү өчен сылтамалар бар.  Аның ярдәмендә теләсә кайсы кулланучы тормыш сыйфатын яхшырту өчен сорау бирә ала.