1 апрельдән 20 майга кадәр Республика иҗтимагый экологик кабул итү бүлмәсенә 2563 мөрәҗәгать килгән

2024 елның 20 мае, дүшәмбе

Халыкны борчыган иң актуаль мәсьәлә санкцияләнмәгән чүплекләр мәсьәләсе булып кала. Бу тема буенча санитар-экологик икеайлык вакытында 2024 хәбәр килде. Ел башыннан республика иҗтимагый экологик кабул итү бүлмәсенә барлыгы 3447 мөрәҗәгать кергән. Аларның 1684е – «Мәктәп экопатруле» мобиль кушымтасы аша, 513е «Халык контроле» системасы аша килгән, 87се «ПОС» кире элемтә платформасында теркәлгән һәм 1163е Министрлыкның элемтә каналлары аша кабул ителгән.

Исегезгә төшерәбез, Экология министрлыгы җәмәгатьчелегендә «Вконтакте»да «Дәүләт хезмәтләре. Бергәләп хәл итәбез»  кушымтасын йөкләү өчен сылтамалар бар. Аның ярдәмендә теләсә кайсы кулланучы тормыш сыйфатын яхшырту өчен сорау бирә ала.