Санитар-экология икеайлыгы кысаларында Төньяк идарә инспекторлары Кукмара һәм Арча районнарын тикшерде

2024 елның 14 мае, сишәмбе

Кукмара районының Югары Чура авыл җирлегендә һәм Арча районының Төбәк-Чокырча авылы җирлегендә хокук бозулар, атап әйткәндә, коммуналь һәм төзелеш калдыкларын, шул исәптән борт ташларын һәм брусчатка ташларын рөхсәтсез урнаштыру  ачыкланган.

В Село-Чуринском  поселении Кукморского района и с. Тюбяк-Чекурча Арского района были выявлены нарушения, а именно складирования коммунальных и строительных отходов, в том числе лом бортовых камней и брусчатки.

Бердәм күчемсез милек дәүләт реестрыннан өземтә буенча әлеге участоклар район башкарма комитетлары балансында тора. Башкарма комитетларга табигатьне саклау законнарының мәҗбүри таләпләрен бозуның ярамаганлыгы һәм хокук бозуларны 60 көн эчендә бетерү зарурлыгы турында кисәтүләр бирелде.