Санитар икеайлык башланганнан бирле Республика иҗтимагый экология кабул итү бүлмәсенә 1889 мөрәҗәгать кергән

2024 елның 13 мае, дүшәмбе

1 апрельдән 8 майга кадәрге чорда Республика иҗтимагый экология кабул итү бүлмәсенә 1889 мөрәҗәгать кергән. Халыкны борчый торган иң актуаль мәсьәлә булып санкцияләнмәгән чүплекләр  кала бирә. Бу тема буенча санитар-экологик икеайлык вакытында 1456 хәбәр кергән. Ел башыннан бирле Республика иҗтимагый экологик кабул итү бүлмәсенә 2777 мөрәҗәгать килгән. Аларның 1209 «Мәктәп экопатруле» мобиль кушымтасы аша, 441 хәбәр «Халык контроле» системасыннан, 81 «ПОС» элемтә платформасында теркәлгән һәм 1046 мөрәҗәгать Министрлыкның элемтә каналлары буенча кабул ителгән.

Исегезгә төшерәбез, «ВКонтакте»дагы Экология министрлыгы бергәлегендә «Дәүләт хезмәте. Бергә хәл итәбез» кушымтасын йөкләү өчен сылтамалар алырга мөмкин. Аның ярдәмендә теләсә нинди кулланучы тормыш сыйфатын күтәрү өчен сорау бирергә мөмкин.