Буада «Мәктәптә һәм югары уку йортында экологик-туган якны өйрәнү эшчәнлеген оештыру» V Халыкара фәнни-гамәли конференциясе узды

2023 елның 12 декабре, сишәмбе

М.М.Вахитов исемендәге Буа гимназиясендә «Мәктәптә һәм югары уку йортында экологик-туган якны өйрәнү эшчәнлеген оештыру» V Халыкара фәнни-гамәли конференциясе узды. Чарада Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе башлыгы Марат Фәтрахманов та катнашты. Конференциядә катнашу өчен 270тән артык гариза бирелгән. Катнашучылар арасында мәктәп укучылары, балалар бакчалары тәрбияләнүчеләре, Татарстан һәм Россиянең 12 субъекты студентлары һәм педагоглары бар.

Конференция эше 12 секция буенча алып барылды, анда укучылар үз эшләрен – докладларын, тикшеренүләрен һәм тәҗрибәләрен тәкъдим иттеләр. Балаларның барлык эшләре актуаль мәсьәләләргә кагыла, чыгышлар өстәмә чыгышлар һәм дискуссияләр белән үрелеп барды, фикерләшү, тәҗрибә уртаклашу һәм тикшеренү нәтиҗәләре белән актив алмашуга ярдәм итте. Фәнни-гамәли конференциядә җиңүчеләр 1, 2, 3 дәрәҗә дипломнар белән бүләкләнделәр.