ТР Экология министрлыгының Казандагы АСКЗА ел башыннан 604 меңнән артык үлчәү башкарган

2023 елның 7 июле, җомга

30 июньнән 7 июльгә кадәр Казанда һаваның пычрануын контрольдә тотучы биш автомат станциянең икесе атмосфера һавасында күкертле водородының чик дәрәҗәдә рөхсәт ителгән концентрацияләренең артуын теркәгән.

Күкертле водород буенча рөхсәт ителгән концентрациянең артып китүе 4-5 июльдә Осиново поселогында, «Салават Күпере» микрорайонында И.Шакиров урамы буенча 3 йорт адресында урнашкан АСКЗА-1 теркәлгән.

Казанның төньяк зонасында атмосфера һавасының сыйфатын мониторинглау Министрлыкның күчмә экологик лабораториясенең өстәмә рәвештә даими урыннарга чыгуы кысаларында башкарыла. Рейд нәтиҗәләре буенча артып китүләр теркәлмәгән.

Министрлыкның башка станцияләрендә агымдагы атнада пычраткыч матдәләрнең рөхсәт ителгән чик концентрациясен арттыру теркәлмәгән.