Кама аръягы территориаль идарәсе экологлары Минзәлә елгасында марганец буенча артыклыкны ачыклаган

2023 елның 16 июне, җомга

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе инспекторлары Сарман районында су объектында марганец булу-булмавын тикшерделәр. Экологлар тугыз ноктада табигый су үрнәкләрен алдылар. Анализ нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы Экология министрлыгы белгечләре марганецның рөхсәт ителгән чик концентрацияләрен берничә тапкыр артуын ачыклаган. Тискәре йогынты чыганагы булган предприятие федераль күзәтүгә караганга Кама аръягы территориаль идарәсе экологлары мәгълүматны һәм ведомство карамагындагы анализ нәтиҗәләрен Росприроднадзорга тапшырган.