Экологлар ярдәмендә Куйбышев Затоны бистәсендәге чүплек оператив рәвештә бетерелде

2022 елның 29 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы  Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе адресына «Халык контроле» системасы аша Кама Тамагы районының Куйбышев Затоны бистәсендәге законсыз чүплек турында гражданнардан мөрәҗәгать керде. Инспекторлар тикшереп территорияне чыктылар, аның барышында табигатьне саклауны бозу очрагы расланды. Төзелеш һәм коммуналь калдыклар белән 400 кв. м мәйданны чүпләгәннәр, күләме 30 куб. м тәшкил итте.

Кама Тамагы районының Куйбышев Затоны шәһәр тибындагы поселогы башкарма комитеты тарафыннан рөхсәтсез калдыклар ташлауны бетерү буенча оператив чаралар күрелде. Хәзерге вакытта территория тиешле санитар-экологик халәткә китерелгән.