ТР Экология министрлыгында керемнәр турында белешмәләр бирү мәсьәләсе буенча семинар узды

2020 елның 9 декабре, чәршәмбе

Бүген, Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне алдыннан, Татарстанның Экология һәм табигать ресурслары министрлыгында видеоэлемтә форматында керемнәр, чыгымнар, милек һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләр турында белешмәләр бирү, дәүләт гражданлык хезмәтендә мәнфәгатьләр каршылыгын җайга салу, коррупциягә каршы тору максатларында билгеләнгән тыюларны, чикләүләрне һәм вазыйфаи бурычларны үтәү мәсьәләләре буенча семинар булып узды. Чарада Татарстан Республикасы Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе вәкиле катнашты.

Семинарда катнашучылар керемнәр, чыгымнар, милек һәм милек характерындагы йөкләмәләр турында белешмәләр тутыру тәртибендәге үзгәрешләр, шулай ук белешмәләр тутырганда һәм дәүләт граждан хезмәтендә мәнфәгатьләр каршылыгын җайга салганда иң киң таралган хокук бозулар һәм хаталар турында мәгълүмат бирде. Тикшерү механизмы турында аңлатмалар бирелде, мәгълүмат тапшыру срокларын үтәүгә бәйле мәсьәләләр каралды.