Экологлар Сарман районында җир асты байлыкларыннан законсыз файдалану очрагын тикшерә

2020 елның 3 ноябре, сишәмбе

Рекультивацияләнгән карьер урынында гомумтаралган файдалы казылма чыгару эшләре яңартылган. Бу юлы – лицензиясез генә. Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе инспекторлары Сарман районы Петровский Завод авылында закон бозу очрагын ачыклаган. Эшкәртелә торган участокның мәйданы 696 кв. метр тәшкил итә, биеклеге – 5 метр.

Хәзерге вакытта Административ хокук бозулар турында РФ кодексының «Җир асты байлыкларыннан җир асты байлыкларыннан файдалануга лицензиядән башка файдалану» дигән 7.3 статьясының 1 өлеше буенча административ эш кузгатылган. Эш материаллары, шулай ук, җинаять эше кузгату турында карар кабул итү өчен, Эчке эшләр министрлыгының Сарман районы бүлегенә җибәрелгән.