Төн ышыгында. Тукай районында гомумтаралган файдалы казылмаларны лицензиясез алу очрагы чикләнде

2018 елның 22 июне, җомга

"Төн уртасында җир казыйлар", – дигән хәбәр Кече Шилнә авыл җирлеге халкыннан кайнар линиягә килде. Хокук бозучыларны тоту максатында Тукай районы буенча Россия ЭЭМ бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә экологлар әлеге урынга чыкты. Оператив төркем билгеләгәнчә, төягеч һәм самосвал гомумтаралган файдалы казылма (балчык) алу эше алып барыла иде. Законсыз рәвештә табылган ГФК күләме 260 кубик метр тәшкил итә. Махсус техника милекчеләренә карата РФ КоАП 7.3 ст. 1 өлеше ("Җир асты байлыкларыннан җир асты байлыкларыннан файдалануга лицензиядән башка файдалану") нигезендә административ беркетмә төзелде. Китерелгән зыянның күләме исәпләнә.

ТР ЭТРМ матбугат хезмәте