май, 2023 ел
шимбә

Бүген Татарстан  экоактивистлары «Россия суы» акциясе кысаларында 45 капчык чүп-чар җыйдылар.

май, 2023 ел
сишәмбе

Бу шимбә көнне, 20 майда, «Экология»  илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектының «Россия суы» бөтенроссия акциясе кысаларында «Идел көне» экомарафоны узачак. Ел саен Идел көне елга ярларында республиканың иң актив һәм битараф булмаган кешеләрен җыя.

май, 2021 ел
шимбә

Бүген Казанда Идел көненә багышланган «Вода России» бөтенроссия акциясенең экомарафоны узды. «Түбән Заречье» комлыгы территориясен чистартуга волонтерлар, «Чиста булачак» республика яшьләр хәрәкәте активистлары, студентлар, шәһәрнең битараф булмаган кешеләре һәм ведомство хезмәткәрләре чыкты. Акциядә катнашучыларга судан байдарачылар да кушылды, алар – су өслеген, ә дайверлар елга төбен чистартты.