сентябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Васильево шәһәр тибындагы поселогында 2019 елда «Экология» илкүләм проектының «Иделне савыктыру» федераль проекты кысаларында төзелә башлаган чистарту корылмаларындагы эшләр төгәлләнеп килә. Корылмалар «Салават Күпере» торак комплексының ташландык суларын кабул итәчәк.

август, 2020 ел
дүшәмбе

Баулы районының Кырым-Сарай авылында интернат-йорт өчен биологик чистарту корылмалары төзелеше тәмамланган. Объект барлык заманча таләпләргә җавап бирүче җиһазлар белән җиһазландырылган. Корылмаларда ГОСТ, СНиП һәм техник регламент нигезендә югары сыйфатлы тузуга чыдам материаллар кулланылган. Чистарту корылмаларының куәте тәүлегенә 20 куб. метр тәшкил итә.

декабрь, 2019 ел
чәршәмбе

Быел Әлмәттә чистарту корылмаларын киң колачлы яңарту эшләре дәвам иттерелгән. Әлмәт районы башкарма комитетыннан хәбәр ителгәнчә, шәһәрнең чистарту корылмаларыннан 45 елдан артыграк вакыт дәвамында капиталь ремонт ясалмаган килеш  файдаланылган.