Иртәгә, Идел көнендә, барыгызны да шимбә өмәсендә көтәбез!

2023 елның 19 мае, җомга

Иртәгә, 20 майда, 9:00 сәгатьтә Адмиралтейство  бистәсе  территориясендә «Экология»  илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектының «Россия суы» акциясе кысаларында генераль җыештыру узачак. Акция Идел буе көненә багышланган һәм экомарафон форматында узачак. Татарстанны хуплау һәм бергә бөек елганың туган көнен бәйрәм итүгә Идел буенда урнашкан барлык төбәкләр дә чыгачак. Чаралар Иваново, Түбән Новгород, Волгоград, Тверь  һәм башка шәһәрләрдә узачак, ә барысын да дуслык телекүпере тоташтырачак!

Урып-җыю өчен инвентарьны шунда ук бирәчәкләр. Елга ярын чистартырга теләүчеләрне палаткалар янында көтәбез (https://yandex.ru/maps/-/CCUoIETBOC).

Оештыручылар-Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы ярдәме белән Рус география җәмгыятенең Татарстан Республикасындагы төбәк бүлеге. Исегезгә төшерәбез, ТР Экология министрлыгы 2019 елдан бирле «Россия суы» бөтенроссия акциясендә катнаша. Республика икенче ел рәттән «Экология»  илкүләм проекты кысаларында оештырылган «Россия суы» ярларны җыештыру буенча Бөтенроссия акциясендә җиңүче булды. Узган ел гомуми тырышлык белән 8,5 мең км яр буе территорияләре чистартылган, 34 мең куб.м. чүп-чар җыелган, 300 меңнән артык кеше катнашкан.