апрель, 2024 ел
җомга

Бүген Тәтеш татар урта гомуми белем бирү мәктәбендә «Экология-киләчәккә караш» дигән Республика фәнни-гамәли конференциясе узды.

сентябрь, 2021 ел
җомга

Соңгы ун елда табигать саклау чараларына 23 млрд. сум кертелгән, аларның яртысыннан артыгы агынтыларны чистартуга юнәлтелгән, бу еллык җитештерү күләме 65% арткан очракта, 7 ел эчендә пычраткыч матдәләр чыгаруны 30 мең тоннага (51%) киметергә мөмкинлек биргән. «Казан Экспо»да узган А.И.Щеповских исемендәге «Сәнәгый экология һәм куркынычсызлык» бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясендә СИБУР компаниясе әнә шундый саннар китерде. Россиянең эре нефть, газ, химия компаниясенең төп экологик проектлары турында СИБУРның экология буенча җитәкчесе Галина Христофорова сөйләде.