март, 2021 ел
чәршәмбе

Бүген ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе хезмәткәрләре һәм Аналитик контрольлек буенча махсус инспекция белгечләре, Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР идарәсе вәкилләре белән берлектә, Казан шәһәренең Түбән Кабан күлендә кислород балансын торгызу буенча экологик акция үткәргән.

февраль, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген  Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторлары Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча идарәсе һәм Татарстан Республикасы Биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты хезмәткәрләре белән берлектә, балыкларның һавасызлыктан тончыгып үлүләрен булдырмас өчен,  Казан шәһәре Идел буе районындагы Түбән Кабан күлендә бозга кечкенә генә чокырчыклар ясаган.