ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

15ноябрьдә, Халыкара икенчел эшкәртү көнендә, Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгында Ачык ишекләр көне узачак, ул халыкның игътибарын калдыклар белән эш итү мәсьәләләренә җәлеп итүгә юнәлтелә. Бу көнне теләгән һәр кеше кабул итү пунктына файдаланылган батарейкалар тапшыра ала, ә алмашка күңелле бүләк биреләчәк.

Чара 9дан 18 сәгатькә кадәр түбәндәге адрес белән узачак: Павлюхин ур, 75.

Икенчел эшкәртү көне алдыннан Яр Чаллының 23нче урта мәктәбендә экологик дәрес булды. Укучылар өчен мавыктыргыч чараны Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе белгечләре “Чүп.Бүтән.Юк.ЯрЧаллы” («Мусора.Больше.Нет.Набережные Челны») экологик хәрәкәте белән берлектә үткәрделәр.

2017 елның 12-14 декабрендә «Крокус Экспо» Халыкара күргәзмәләр үзәгендә әйләнә-тирә мохитне саклау буенча V Бөтенроссия съезды булачак. Тиешле боерыкка Россия Федерациясе Табигый ресурслар һәм экология министры Сергей Донской кул куйды.

18дән 30га кадәр яшьтәге татарстанлылар Россиядә Экология елына һәм Татарстан Республикасында Экология һәм җәмәгать урыннары елына багышланган “Төбәгем, мин синең өчен җаваплы” дигән темага эссе конкурсында катнашырга чакырыла. Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы булышлыгы белән Оештыручысы булып Республика яшүсмерләр китапханәсе тора.

Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы “ЭКОлидер” республика конкурсының старт алуы турында игълан итә. Бурычлары табигать сакларга өйрәтү булган иң экологияле предприятиеләр, уку йортлары, әйләнә-тирә мохит мәсьәләләренә битараф бумаган җәмәгатьчеләр һәм, әлбәттә инде, ел дәвамында Татарстан Экология министрлыгы инспекторларының чын ярдәмчеләре булган журналистлар конкурста катнашырга чакырыла.

Эшләр түбәндәге төркем һәм номинацияләр буенча кабул ителә:

Оешмалар һәм шәхси эшмәкәрләр: