август, 2017 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Табигый ресурслар һәм экология министрлыгы зарарлы матдәләр чыгармаларының атмосфера һавасында таралуыын исәпләүнең яңа методикасын раслады. Тиешле боерык Россия Федерациясе Юстиция министрлыгында теркәлгән. Россиянең Табигать министрлыгы башлыгы Сергей Донской билгеләгәнчә, документ табигать саклау эшен җайга салуда зур әһәмияткә ия, пычраткыч матдәләрнең рөхсәт ителүче чик концентрациясен һәм атмосфера һавасына чыгармаларның рөхсәт ителүче чиген исәпләү өчен матрица булып тора.

“Табигатьне яхшы белүчеләр” дигән танып-белүле уен, оригами һәм ЭКО-сумкалар эшләү буенча мастер-класслар, биюле флешмоб, рәсемнәр конкурсы. Яр Чаллыда балалар экологик бәйрәменә килгән һәр кеше күңеленә хуш килгән шөгыль таба алды. Чаллылылар өчен белем бирү-күңел ачу чарасын Татарстан Республикасының “Чиста булыр” яшьләр экологик хәрәкәте активистлары Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы булышлыгы белән үткәрде.