июль, 2017 ел
шимбә

Профессионал балыкчыларны да, һәвәскәр балык тотучыларны да искиткеч бәйрәм белән ихлас котлыйм! Бәйрәм тормышларын бу катлаулы һөнәр белән бәйләгән кешеләрнең һәм балыкчылык алар өчен спорт, мавыгу, аерым күңел халәте, табигать белән кушылу ысулы булып торган кешеләрнең бөтенесен берләштерә.

Куйбышев һәм Түбән Кама сусаклагычларының су биеклеген җайга салу уңышлы уылдык чәчүне тәэмин итте. 2017 елда Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы белгечләре тарафыннан су биологик ресурсларын һәм Татарстан Республикасы су хуҗалыгы эшчәнлеген үстерү буенча эш алып барылды.

Яр Чаллыда Кама елгасы ярында масштаблы экологик акция узды. Автошәһәрдә яшәүчеләр Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы тарафынан үткәрелә торган “Чиста яр” акциясенә кушылды. “"Мусора.Больше.Нет. Набережные Челны" экологик хәрәкәте Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе булышлыгы белән ярларны чистартты, чүпне аерым җыйдылар.