сентябрь, 2014 ел
пәнҗешәмбе
Россия Табигать министрлыгында Россиядә калдыклар белән эш итү мәсьәләләре буенча “түгәрәк өстәл” үткәрелде. Чарада Кытай Халык Республикасының Әйләнә-тирәлекне саклау министрлыгы делегациясе, ЮНИДО (БМОның махсус оешмасы) делегациясе, ЮНИДОның Россиядәге Халыкара индустриаль хезмәттәшлек үзәге делегациясе, шулай һәм башкарма хакимият органнары вәкилләре катнашты.
“Түгәрәк өстәл”нең төп темасы булып Кытай Халык Республикасы һәм Россия Федерациясе арасында әйләнә-тирәлекне саклау өлкәсендә
2014 елның 21-23 ноябрендә Мәскәүдә 3нче халыкара махсуслашкан “ЭкоШәһәрЭкспо 2014” экологик чиста, табигый һәм органик продукция күргәзмәсе үткәреләчәк. Өч көн буена анда Россия һәм чит ил җитештерүчеләренең экологик продукциясе дүрт бүлектә күрсәтелә:
– “ЭкоFood” – экологик азык-төлек һәм эчемлекләр, таза туклану, фермерлар продукциясе;
– “ЭкоBeauty” – матурлык, косметика һәм мода индустриясендә органик һәм табигый продуктлар;
– “ЭкоHouse” – экологик торак кору, тоту һәм төзү өчен кирәкле барлык нәрсәләр;
– “ЭкоChildren” – балалар һәм ата-аналар өчен экологик продукцияләр.
29 сентябрьдә Экология министрлыгы каршындагы Коррупциягә каршылык комиссиясе утырышы үткәрелә. Көн тәртибендә 6 мәсьәлә, атап әйткәндә, – “2014 елның беренче яртысында антикоррупцион күзәтчелек”, Татарстанның Социаль-экологик күзәтчелек комитеты әзерләгән “Татарстан Республикасы халкының коррупция турындагы фикерләрен өйрәнү” дигән социологик тикшеренү йомгакларын карау.