октябрь, 2017 ел
шимбә

Россия Федерациясе Табигый ресурслар һәм экология министрлыгы тарафыннан Россия Хөкүмәтенең “Юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр тарафыннан файдаланыла торган, әйләнә-тирә мохиткә тискәре йогынты ясаучы производство объектларын региональ дәүләт экологик күзәтчелеге өчен аерым хәвеф категориясенә кертү критерийларын раслау турында” карар проекты эшләнгән. Бу турыда ведомство сайтында хәбәр ителә.

Казанның Авиатөзелеш районындагы Тбилисская урамы йортларыннан берсенең тәрәзә алдында чүп өеме турында мөрәҗәгать Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Үзәк территориаль идарәсенә керде.

Табигатькә сакчыл мөнәсәбәтне популярлаштыру. Республика экологлары “Бергә яктырак” («Вместе ярче») Бөтенроссия энергия саклау фестиваленә кушылдылар. Россиядә Экология елына багышланган акция кысаларында Татарстан экология министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары Казанның берничә гомуми белем бирү учреждениесендә табигать саклау темасына дәрес үткәрделәр.