Чиста – гадәтләнелгән! Үзеңнән башла!

2017 елның 20 апреле, пәнҗешәмбе

Велосипедлар һәм турист палаткалары татарстанлыларны көтә. Призларны Казанда, Өмәнең Үзәк мәйданчыгында уйнатачаклар. #ЭКОяз2017 табигать саклау акцияләрендә катнашучының махсус флаерына ия булган һәркем катнаша ала. Флаерны генераль җыештыру үткәрүдә үзенең шәһәренә, районына булышкан кешеләр ала ала. Бары тик өмәгә чыгарга, территорияне чүптән арындыру буенча мероприятиедә катнашырга, бу турыда үзегезнең территориаль идарә (телефоннар түбәндәрәк күрсәтелгән) экологларына хәбәр итәргә һәм төп приз - велосипедка дәгъва иүчеләрнең берсе булып китәргә кирәк. Җиңүчеләр күрсәтелгән җидеурынлы номер буенча билгеләнәчәк, шуңа күрә флаерларны 2017 елның 31 маена кадәр сакларга кирәк.

Үзәк өмәне үткәрү вакыты һәм урыны турында Татарстан Экология министрлыгының рәсми сайтында һәм Instagram @MINISTERSTVO_ECOLOGIIRT аккаунтында күзәтегез.

Белешмәләр өчен телефоннар:

Казан, Биектау районы, Югары Ослан районы, Яшел Үзән районы, Лаеш районы, Питрәч районы, Саба районы, Теләче районы, Балык Бистәсе районы (Үзәк территориаль идарә)

8(843) 267-68-67

Яр Чаллы, Әгерҗе районы, Актаныш районы, Алабуга районы, Мамадыш районы, Менделеевск районы, Минзәлә районы, Тукай районы (Кама буе территориаль идарәсе)

8(8552) 59-36-39

Түбән Кама, Зәй районы, Сарман районы (Кама аръягы территориаль идарәсе)

8 (8555) 45-66-56

Әлмәт, Бөгелмә районы, Нурлат районы, Лениногорск районы, Чирмешән районы (Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе)

8 (8553) 33-03-26

Азнакай районы, Баулы районы, Мөслим районы, Ютазы районы (Ык буе территориаль идарәсе)

8(85592)7-78-78

Чистай районы, Алексеевск районы, Әлки районы, Аксубай районы, Спас районы, Яңа Чишмә районы (Идел-Кама территориаль идарәсе)