«ЭКОлидер» конкурсына материаллар 20нче ноябрьгә кадәр кабул ителә. Иң яхшы табигать сакчыларын декабрьдә игълан итәчәкләр

2017 елның 3 ноябре, җомга

Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы “ЭКОлидер” республика конкурсының старт алуы турында игълан итә. Бурычлары табигать сакларга өйрәтү булган иң экологияле предприятиеләр, уку йортлары, әйләнә-тирә мохит мәсьәләләренә битараф бумаган җәмәгатьчеләр һәм, әлбәттә инде, ел дәвамында Татарстан Экология министрлыгы инспекторларының чын ярдәмчеләре булган журналистлар конкурста катнашырга чакырыла.

Эшләр түбәндәге төркем һәм номинацияләр буенча кабул ителә:

Оешмалар һәм шәхси эшмәкәрләр:

- нефть һәм газ сәнәгате;

- төзелеш сәнәгате;

- торак-коммуналь комплексы;

- агро- һәм урман сәнәгате;

- мәктәпкәчә оешмаларда экологик белем бирү;

- гомуми белем бирү оешмаларында экологик белем бирү;

- югары белем бирү мәгариф оешмаларында һәм өстәмә белем бирү оешмаларында экологик белем бирү.

Җирле үзидарә органнары:

- муниципаль район территориясендә әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә казаныш өчен;

- шәһәр территориясендә әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә казаныш өчен;

- авыл җирлеге территориясендә әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә казаныш өчен.

Иҗтимагый берләшмәләр һәм гражданнар:

- иҗтимагый берләшмәләр;

- гражданнар;

- халык контроле.

Массакүләм мәгълүмат чаралары:

- иң яхшы телесюжет;

- иң яхшы радиосюжет;

- электрон ММЧның иң яхшы материалы;

- периодик матбугат басмаларында иң яхшы публикация.

Материаллар 2017 елның 20нче ноябренә кадәр кабул ителә. Конкурсның йомгакларын ясау 2017 елның декабренә планлаштырыла. Конкурс әйләнә-тирә мохитне саклау, җәмәгатьчелекнең игътибарын экологик иминлек мәсьәләләренә җәлеп итү, шулай ук предприятиеләрнең табигать саклау эшчәнлеген бүләкләү максаты белән үткәрелә.

Белешмәләр өчен телефон: 8(843)2676811, журналистлар өчен - 8(843)2676822.

Конкурсның нигезләмәсе белән ТР Экология министрлыгы сайтында «Деятельность министерства» - «Конференции, конкурсы, поддержка СОНКО»: http://eco.tatarstan.ru/rus/2017.htm (“Министрлык эшчәнлеге” – “Конференцияләр, конкурслар, социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмаларга ярдәм”) бүлегендә танышырга мөмкин.

ТР ЭТБМ матбугат хезмәте