«Чиста су» секциясендә:

- Калайда Марина Львовна – профессор, «КДЭУ» ЮББ ФДБМУ «Су биоресурслары һәм аквакультура» кафедрасы мөдире;

- Закиров Рөстәм Каюм улы - «КФТУ» ЮББ ФДБМУ «Сәнәгать биотехнологиясе» кафедрасы доценты;

- Миңнебаев Азат Илшат улы – «КДЭУ» ЮББ ФДБМУ «Җылылык электр станцияләре» кафедрасы ассистенты.

пәнҗешәмбе

«Казан Экспо» халыкара күргәзмә үзәгендә Татарстан нефть, газ химиясе форумы кысаларында чаралар дәвам итә.   Асылда, бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы тарафыннан А.И. Щеповских исемендәге «Сәнәгый экология һәм куркынычсызлык» дигән XV Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе оештырылды.

чәршәмбе

Бүген Татарстан нефть, газ, химия форумы – 2020 форумы кысаларында Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин катнашында «Экология» илкүләм проекты» темасына түгәрәк өстәл уза.