чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы адресына Совет районы Питрәч урамындагы 2ж  йорт янындагы чокырны күмеп кую турында мөрәҗәгать килде.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать  ресурслары министрлыгына Лаеш районының Сокура авылы янындагы Мишә елгасының су саклау зонасында законсыз җир эшләре алып барылуы турында мөрәҗәгать килде.

җомга

Казанда Казан компрессор машиналары төзү заводы хезмәткәрләренең нефть (нефть продуктлары) агызуны локальләштерү һәм бетерү эшләренә әзерлеген раслау буенча комплекслы өйрәнүләр узды.

чәршәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары Казанның Совет районы Вертелевка елгасын киселгән агачлар белән чүпләү турындагы мәгълүмат буенча урынга чыктылар.

пәнҗешәмбе

Экология министрлыгына Казан шәһәрендә Урта Кабан күленә агынты сулар агызу турында мөрәҗәгать килде. Министрлыкның Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары оператив рәвештә урынга чыктылар.

сишәмбе

Үзәк территориаль идарәгә Мәскәү районы халкының Блюхер урамындагы гаражда калдыклар законсыз рәвештә урнаштырыла дигән мөрәҗәгате килде.

җомга

Министрлыкның Үзәк территориаль идарәсе адресына Казанның Авиатөзелеш районындагы «Заовражье» коммерцияле булмаган бакчачылык  ширкәте территориясендә урнашкан Гудованцев урамындагы 51 нче йорт янындагы чокырны  күмү турында күпсанлы мөрәҗәгатьләр килә.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигат ресурслары  министрлыгының кайнар линиясенә Казан шәһәренең Идел буе районы Алтан бистәсендә чокыр күмү турында мөрәҗәгать килде.

февраль, 2023 ел
җомга

Киров районының 2 нче билингваль балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр, укытучылар белән бергә, экологик бәйрәм оештырдылар, анда Татарстан Республикасы  Экология һәм табигать  ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары чакырылган иде.

февраль, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать  ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары Казан шәһәренең Совет районында мониторин барышында Җиңү Проспекты урамындагы 57 нче номерлы йорт янындагы кар өемен ачыкладылар.