ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Югары Осланның «Таткрахмалпатока» предприятиесен, койманы сүтеп, гражданнарның су объекты янына ирекле үтеп йөрүен тәэмин итргә мәҗбүр иттеләр. Тиешле карарны Югары Ослан районы суды чыгарды. Сулица елгасы ярындагы законсыз корылманы Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары ачыклады.

Табигать саклау өлкәсендә закон бозуларны Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе инспекторлары быелның июлендә теркәгән иде.

Россия Федерациясе Табигый ресурслар һәм экология министрлыгы товарлар файдаланудан калдыкларны утильләштерү нормативларын күтәрергә ниятли, дип хәбәр итә ведомствоның матбугат хезмәте. Ведомство тарафыннан “2018-2020 елларга товарлар файдаланудан калдыкларны утильләштерү нормативларын раслау турында” Россия Хөкүмәте әмере проекты әзерләнгән. Россиянең Табигать министрлыгы башлыгы документны РФ Хөкүмәтенә керткән.

2017 елның 21 ноябрендә Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгында (Павлюхин ур., 75) Ачык ишекләр көне була. Әйләнә-тирә мохитне саклауга һәм Татарстан Республикасы террриториясендә экологик иминлекне тәэмин итүгә, табигатьтән файдалануга кагылышлы сорауларга Экология министрлыгы белгечләре җавап бирәчәк.

Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгында видеоконференция форматында гражданнарны кабул итү булды. Идел-Кама территориаль идарәсе территориясендә яшәүчеләрнең сорауларына министр Фәрит Габделганиев җавап бирде. Онлайн кабул итү барышында сәнәгать предприятиеләренең атмосфера һавасын пычратуы мәсьәләләре каралды, табигать саклау өлкәсендә закон бозуларны ачыклау һәм булдырмый калу буенча аңлатмалар бирелде.