Пычрату мөмкинлегенә юл куймау. Түбән Каманың подряд оешмасы калдыклар белән эш итү кагыйдәләрен бозуга юл куйган

2018 елның 17 сентябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигый ресурслар министрлыгының Чулман аръягы территориаль идарәсенә nорак йорт янында калдыкларны туплау турында хәбәр килде. Урынга чыккан инспекторлар хокук бозылу фактын раслады. Туфракка түбә ябу һәм изоляция материаллары бирегә подрядчы оешма хезмәткәрләре тарафыннан ташланган. Рейд барган урынга фирма җитәкчесе дә килде, аның килеп җитүенә калдыклар тент китәненә күчерелде. "Төзелеш калдыкларын вакытлыча саклау урыннары туфрак пычратуына юл куймау итеп җиһазланырга тиеш. Җитештерү һәм куллану калдыкларын аерып туплаганда, җыйганда, кулланганда, зарарсызландырганда, транспорт белән күчергәндә, урнаштырганда һәм башкача эш иткәндә экологик һәм санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәмәү юридик затларга 100 меңнән 250 мең сумга кадәр административ штраф салуга сәбәп була", - дип билгеләп үтте Татарстан Республикасы Экология һәм табигый ресурслар министрлыгы инспекторлары.

ТР ЭТРМ матбугат хезмәте